اهداف و چشم انداز

بهداری رزمی دفاع مقدس یکی از مجموعه های تخصصی در عرصه هشت سال حماسه پایداری و مقاومت بود که با برپایی بیش از 50 بیمارستان صحرایی و هزاران پست امداد و اورژانس در محورهای عملیاتی و حضور رزمندگانش، همپای دلاورمردان عرصه نبرد، از خط مقدم تا بیمارستان‌هایی صحرایی و شهری، احیاگر و التیام بخش آلام و جراحات مجاهدان فی سبیل الله بوده و در این مسیر مقدس بیش از 3500 شهید تقدیم انقلاب اسلامی نموده است.

 

 نشریه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت (4026-eISSN: 2717) (صاحب امتیاز: موسسه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت) با اهداف گسترش خلاقیت و نوآوری، ترویج و تبادل ایده ها و تجارب، به اشتراک گذاشتن دانش و مهارت های بهداشت و طب نظامی و آموزش و ارتقای سطح علمی و عملی رسته بهداشت و درمان در حوزه طب رزم و روزآمد نمودن دانش امدادی - بهداشتی - درمانی پزشکان و پیراپزشکان، محققین و دانشجویان سراسر ایران با انتشار تازه‌های پزشکی نظامی و بهداری رزم، آماده دریافت مقالات علمی می باشد.

نشریه با هدف اطلاع‌رسانی در زمینه‌های مختلف بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت و بهداشت و طب ‌نظامی و ارتقای سطح علمی پرسنل پزشک و پیراپزشک نیروهای مسلح تأسیس شده است. این نشریه به چاپ دست‌آوردهای تحقیقات پزشکی و همچنین ثبت تجربیات 8 سال دفاع مقدس، به‌منظور ارج نهادن به تلاش محققان و پژوهشگران نیرو‌های مسلح و نیز علاقه‌مندان به مباحث طب‌نظامی در سراسر کشور می پردازد. امید است، با حمایت محققین و پژوهشگران نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران و دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی کشور، نشریه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت بتواند ضمن ارتقای کیفی سطح علمی و دانش طب‌نظامی، در صحنه‌های ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی حضور یافته و رسالت خود که ارایه هر چه بیشتر دست‌آورد‌ها و توانمندی‌های دانشمندان و فرزانگان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است را به جهان عرضه نماید.

 

نشریه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت، در قالب دوفصلنامه، به زبان فارسی (با چکیده انگلیسی) و منتشرکننده مقالات مرتبط با حوزه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت و بهداشت و طب نظامی می باشد. 

نشریه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت پایبند به کلیه اصول کمیته بین الملی ویراستاران نشریات پزشکی و همچنین کمیته اخلاق در انتشارات پزشکی می باشد.

نشریه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت انواع مقالات فارسی در قالب مقاله اصیل/ تحقیقاتی، مقاله مروری، گزارش کوتاه، گزارش موردی، نامه به سردبیر را به چاپ می رساند.

 

وبسایت نشریه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت
www.jmedbehrazm.ir
ایمیل نشریه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت
 jmedbehrazm@gmail.com